799,00 1.150,00

Havale ödeme seçeneği ile 799,00

TOMMY-HILFIGER-1277-S-FB123

TOMMY-HILFIGER-1277-S-FB123 MARKA ORİJİNAL POLARİZE GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ

Ürün iki (2) yıl garanti kapsamındadır.

Güneşin göze zarar veren ışınları ultra-viyoleyi %100 engeller, sağlıklı bir görüş sağlar.

% 100 Orijinal Üründür.

TOMMY-HILFIGER-1277-S-FB123 modeli, %100 UV korumalı ve 2 yıl garantili güneş gözlüğü orijinal kutusu , silme bezi ve garanti belgesi ile birlikte gönderilmektedir.

Online alışveriş sitemizden alacağınız TOMMY-HILFIGER-1277-S-FB123 güneş gözlüğü için plaket, sap, vida ayarı ve vida değişimi tüm EFES Optik noktalarında ücretsiz olarak yapılmaktadır. Ultrasonik Bakım Temizleyicileri ile güneş gözlüğünü ilk günkü kadar temiz olsun; tüm EFES Optik noktalarında bulunan ultrasonik temizlik hizmeti ile dilediğiniz zaman güneş gözlüğünüzü ücretsiz olarak temizliyoruz.

BEDEN
adet

10 saat 49 dakika içinde sipariş verirseniz bugün kargoda

Öncelikle bilmeliyiz ki bu bilgilerin bir kısmı gözlüğün, markasını, modelini, rengini, üretim yerini, serisini vb hakkındadır.

Bunlara ek olarak; genelde sapta, nadiren de köprü içinde beden (ebat) bilgilerine yer verilir. Örneğin şu şekilde rakamlar görürsünüz: 56 [] 17 - 140


1. İlk sıradaki sayı; gözlüğün tek camının çapını mm olarak ifade eder.

Örneğin bu gözlüğün tek camının çapı 56mm.

2. [] "Kare" işaretinden sonra yer alan numara ise gözlük çerçevesinin burun genişliğini yine milimetre olarak ifade eder. Örneğin bu gözlüğün burun genişliği 17mm.

3. En sondaki 3 haneli sayı ise gözlüğün sap uzunluğunu ifade eder. Bu çerçevenin sap uzunluğu 140mm.

Peki bu rakamlar standart mıdır? Her şart altında doğru sonuç verir mi?


Açık söylemek gerekirse her marka bu konuda yeterince hassas değil.

Nasıl ki kıyafetlerimizde bir markanın, L modeli geniş, diğer markanın ürünü ise dar olabiliyorsa, gözlükler için de kesin bir uyumdan bahsetmek zor. Yine de tamamen karambole almaktan iyidir.


Keyifli alışverişler!

İade etmek istediğiniz ürünlerin, orijinal ambalajlarında, tüm içeriği ile birlikte eksiksiz olarak, fiziksel açıdan hiçbir hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir. Ürün orijinal ambalajının zedelenmiş olması durumlarında ürünün tekrar satışa sunulabilir olması koşulu aranır. İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte faturasının da mutlaka gönderilmesi gerekmektedir. Ürünü teslim aldığınız şekliyle iade etmeniz gerekmektedir. Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez. Kişiye özel üretimi, kesimi veya boyaması yapılan ürünler, niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler ve tek kullanımlık ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Ürünün beğenilmemesi veya keyfi iade durumlarında kargo ücreti müşterilere aittir.

Firma adına fatura edilen ürünlerin iadesinde yasa gereği İade Faturası şartı aranmaktadır.

KUSURLU ÜRÜNLERİN İADE EDİLMESİ

EFES OPTİK siparişini vermiş olduğunuz ürünlerin sorunsuz bir şekilde tarafınıza teslimatını sağlamakla yükümlüdür .Bu nedenle siparişlerinizin depo çıkışları yapılmadan önce gerekli ürün hasar kontrolleri yapılmakta ve üründe herhangi bir sorun bulunmadığı taktirde gönderimini sağlanmaktadır. Fakat niteliği itibariyle hassas ürünlerde kargo taşıma ve yükleme esnasında kaynaklanan problemler oluşabilmektedir. Bu tip durumlarda yapılması gerekenler aşağıdaki gibidir;

• Siparişinizin teslimatı sırasında kargo görevlisinden paketi teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontolü yapınız. Herhangi bir hasar bulmanız durumunda kargo görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatmanız gerekmektedir. Hasar tespit tutanağında dikkat etmeniz gereken konu kargo görevlisinin tutanakta belirttiği açıklamalardır. Örneğin, “Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır.” gibi bir ibarenin belirtildiği tutanakta ürünün taşıma esnasında hasar görmediği şeklinde yorumlanacağından değişim esnasında problem yaşanmaktadır. Hasarlı çıkan ürününüz için mutlaka tam ve doğru kelimelerle tutanak tutulması için görevliyi uyarınız. Örneğin; “Ürün elime ulaştığında kontrol edilmiş ve hasarlı olduğu görülmüştür.

• Siparişinizi teslim aldıktan sonra fark ettiğiniz veya oluşabilecek hasar durumlarında ise tarafımız sorumlu tutulamayacaktır. Garanti süresinde olan ürünler için belirtilen garanti kapsamları geçerli olacaktır.

• Kullanıcı hatası için firmamız sorumlu tutulamaz, değişim ve iade talep edilemez.

• Tarafınıza hasarlı olarak teslimatı yapılan ürünleri teslimatı yapan kargo firması ile bize geri göndermeniz gerekmektedir. Örneğin; Aras kargo tarafından yapılan hasarlı teslimatın yine Aras Kargo ile EFES OPTİK adına göndermeniz gerekmektedir. Aksi taktirde ürünün kargo tazminlerinde problem yaşanmaktadır.

• Hasarlı ürünlerin depo girişleri sağlandıktan sonra tekrar gönderim işlemleriniz hızlı bir şekilde tamamlanacak ve tarafınıza bilgi verilecektir.

İADESİ OLMAYAN ÜRÜNLER

• Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik vasfını kaybetmiş, bir başka müşteri tarafından satın alınamayacak olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

• Ürününüzü yukarıda yazılı uygunluğa göre 7 gün içinde iadeye gönderebilirsiniz. İade için gönderilen ürünler Teknik Servis tarafından iadeye uygunluğu incelenir(gerek görülmesi durumunda tedarikçi firmaya test edilemesi için gönderilebilir). İadenizin onaylanmasının ardından, satın alma şeklinize göre hesap numaranıza veya kredi kartınıza iade tutarı yansıtacaktır. Ortalama ücret iade süresi 10 iş günüdür.

Güvenli Alışveriş
256 Bit SSL Sertifikası ile Güvenli Alışveriş
Ücretsiz Kargo
100.00 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Geçerli
7/24 İletişim
Müşteri Hizmetleri